Хто такий флеболог?

Флеболог - лікар, який спеціалізується на захворюваннях вен, їх діагностиці, лікуванні та подальшої профілактики. Професійна консультація флеболога допоможе вчасно виявити і діагностувати такі захворювання судин: варикозне розширення вен, посттромботична хвороба, ангіодисплазія, флебопатия і інші.

Кому показана консультація флеболога?

Зазвичай, варикозне захворювання вен, на ранньому етапі розвитку проявляється тільки у вигляді косметичного дефекту, проте розвиток хвороби може привести до серйозних ускладнень. У розвитку варикозного захворювання вен величезну роль грає спадкова слабкість венозної стінки. Також, не варто забувати і про інші фактори ризику, зокрема вагітність, стояча робота, різкі фізичні навантаження і т.д. Підступність цієї хвороби полягає в тому, що протягом тривалого часу пацієнт може не відчувати в ногах особливого дискомфорту, проте при цьому завжди буде існувати загроза виникнення різних ускладнень. Саме тому своєчасна консультація флеболога допоможе вже на ранніх стадіях виявити захворювання, а найголовніше - уникнути необоротних наслідків і ускладнень.

Крім гострої форми варикозного захворювання, сьогодні лікарі-флебологи все частіше зустрічаються з хронічним перебігом захворювання. Незалежно від того, на ваших ногах проглядаються роздуті звивисті вени, потовщені варикозні вузли, схожі на грона винограду, або тільки з'явилися перші судинні зірочки і мігруюча пекучий біль, консультація флеболога допоможе поставити точний діагноз, а при необхідності провести профілактичну і лікувальну терапію.

Як проходить консультація флеболога?

Консультація флеболога складається з декількох етапів. При першому відвідуванні доктор буде збирати анамнез (докладна історія виникнення та лікування захворювання, випадки захворювань судин у близьких родичів, попередні методи обстеження, включаючи дані УЗД, КТ, МРТ, лабораторних аналізів і інших тестів, які були виконані пацієнтові до моменту первинного звернення).
Другим етапом є об'єктивний фізикальний огляд під час якого лікар обов'язково проведе огляд нижніх кінцівок, визначить рівень артеріальноїпульсації, перевірить характерні для тромбозу симптоми і ознаки неврологічної або скелетно - м'язової патології.
Під час третього етапу буде проведено ультразвукове дослідження вен і артерій нижніх кінцівок з використанням додаткових методів візуалізації. УЗД - обстеження дасть можливість доктору встановити точну причину хвороби, візуалізувати місця закупорок судин або непрацюючі венозні клапани.
Четвертим і заключним етапом прийому флеболога є складання подальшого плану дообстеження і лікування. На цьому етапі лікар може направити на додаткове обстеження або аналізи з обґрунтуванням доцільності їх виконання. Також, доктор визначить план лікування виходячи з результатів фізикального огляду та УЗД. Залежно від стадії захворювання лікар запропонує вам:

 •  оперативне лікування гострої хірургічної та хронычної патології;
 •  малоінвазивне лікування (ендоваскулярні методики);
 •  радіочастотну або лазерну корекцію підшкірних вен.

Крім того, обов'язково обговоріть профілактичні методи для запобігання прогресування захворювання на здорові вени.

Переваги консультації флеболога

У нас ви можете розраховувати на повну конфіденційність, широкий спектр послуг, новітнє діагностичне і лікувальне устаткування, а головне - індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
Під час консультації флеболога в центрі лазерної естетики «РоміТаль» можуть бути проведені такі діагностичні процедури:

 •  доплерографія;

Інструментарій та оснащення

Під час консультації можуть бути використані різні медичні інструменти та обладнання. Все залежить від проблеми з якою звернувся пацієнт, стану її тяжкості і локації.

Результат консультації флеболога

Після консультації флеболога, ви отримаєте повне уявлення щодо причин і механізму хвороби, рекомендований план лікування і зможете ознайомитися з комплексом заходів, які спрямовані на профілактику захворювань судин нижніх кінцівок.

Питання

Як підготуватися до консультації флеболога?

Спеціальної підготовки до прийому не потрібно. Однак, рекомендується взяти з собою виписку з історії хвороби (якщо є), результати попередніх прийомів судинних хірургів, дані про дослідження судин і аналізах. Спільними рекомендаціями можуть бути такі:

 • надіти взуття, яка легко знімається,
 • надіти зручне, що не сковує рухів одяг.

Як зрозуміти, що потрібно йти до флеболога?

Симптоми, які сигналізують про необхідність консультації флеболога:

 • на ногах з'явилися судинні зірочки;
 • під шкірою явно видно варикозно - змінені вени;
 • набряки гомілок і стоп, частіше виникають до вечора і проходять вранці;
 • нічні судоми в литкових м'язах;
 • потемніння шкіри в області внутрішньої кісточки;
 • болю в нижніх кінцівках;
 • тяжкість в ногах;
 • трофічні виразки в області внутрішньої кісточки.

Якщо ви виявили у себе один з вищевказаних симптомів, то професійна консультація флеболога для вас вкрай необхідна!

Показання

Поява судинних зірочок; під шкірою видно варикозно - змінені вени; набряки гомілок і стоп, частіше виникають до вечора і проходять вранці; нічні судоми в литкових м'язах; потемніння шкіри в області внутрішньої кісточки; болю в нижніх кінцівках; тяжкість в ногах; трофічні виразки в області внутрішньої кісточки.

Результат

Після консультації флеболога, ви отримаєте повне уявлення щодо причин і механізму хвороби, рекомендований план лікування і зможете ознайомитися з комплексом заходів, які спрямовані на профілактику захворювань судин нижніх кінцівок.


Переваги методу

Приватна власність, широкий спектр послуг, новітнє діагностичне і лікувальне устаткування, індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Може поєднуватися

зі здачею аналізів, проходженням КТ, УЗД, МРТ.


Інструментарій і оснащення

Під час консультації можуть бути використані різні медичні інструменти та обладнання. Все залежить від проблеми з якою звернувся пацієнт, стану її тяжкості і локації.

Час проведення

Продолжительность процедуры

Від 30 хвилин до 1,5 години

Анестезія

Місцева НІ
Загальний наркоз НІ

Терміни госпіталізації

Стаціонар

Стаціонар, повернення до активної діяльності і повне відновлення залежить від виявленого захворювання та призначеного флебологом лікування.


Ціни

Услуга Цена, грн
Консультація флеболога 650

Cпециалисты направления

Скринник Олексій Анатолійович

Лікар хірург, флеболог, фахівець УЗД

Звездиліна Людмила Стратонівна

Анестезіолог, лікар вищої категорії досвід роботи понад 20 років роботи

Гармаш Наталія Анатоліївна

Старша медсестра

Переваги клініки «РомиТаль»